Wyjście klas 1-3 do Gminnej Biblioteki w Łękawicy
Dziś uczniowie klas 1–3 wybrali się na spacer do Gminnej Biblioteki. W piękny, słoneczny dzień pani Agnieszka serdecznie przywitała dzieci i – zgodnie z tradycją – poczęstowała je słodkościami.
Podczas spotkania opowiedziała o bibliotece, swojej pracy oraz o najstarszych bibliotekach i książkach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najpiękniejszą książkę w zbiorach – Biblię. Pani Agnieszka zachęcała również do wypożyczania książek i zapisywania się do biblioteki.
Dzieci dowiedziały się także o ciekawej inicjatywie – specjalnej półce, na której można zostawić przeczytane już książki i zabrać inne. Dzięki stałym bywalcom biblioteki mogliśmy również zobaczyć pracę bibliotekarki w praktyce.
Był to niezwykły dzień, który zakończył się spacerem powrotnym ścieżką edukacyjną oraz podziwianiem wiosennego krajobrazu.















