Maj w pierwszej klasie
Maj był miesiącem pełnym ciekawych aktywności i nowych doświadczeń. Korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosennych kwiatów. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie oraz poznawali nazwy roślin kwitnących o tej porze roku.
Podczas zajęć rozwijających umiejętności praktyczne dzieci uczyły się przyszywać guziki. Ćwiczyły cierpliwość, precyzję i sprawność manualną. Wykonały również drewniane wyszywanki, tworząc kolorowe i pomysłowe prace.
W trakcie omawiania lektury uczniowie ozdabiali skarpetki, wykazując się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Była to okazja do połączenia czytania z działaniami plastycznymi.
Nie zabrakło także ćwiczeń matematycznych. Dzieci doskonaliły umiejętność liczenia pieniędzy, rozpoznawania monet i banknotów oraz wykonywania prostych obliczeń związanych z codziennymi zakupami.



















