Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kocierzu Moszczanickim

Wyjazd do Oświęcimia 

22 maja uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kocierzu Moszczanickim uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Auschwitz-Birkenau. Celem wyjazdu było poznanie historii jednego z najważniejszych miejsc pamięci na świecie oraz oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej. Wycieczka była dla wszystkich niezwykle poruszającym i skłaniającym do refleksji doświadczeniem.

Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć teren dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz I oraz Auschwitz II – Birkenau. Przewodnik opowiadał o życiu więźniów, trudnych warunkach panujących w obozie oraz tragicznych wydarzeniach, które miały tam miejsce. Szczególne wrażenie zrobiły zachowane baraki, rampy kolejowe oraz wystawy przedstawiające osobiste przedmioty należące do ofiar.

© 2019-2021 Copyright: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kocierzu Moszczanickim, wszelkie prawa zastrzeżone.